Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

PostHeaderIcon Ceremonia Wodna Nysa 2011

W niedzielę, na grupie domowej na Alei Wojska Polskiego odbyłą się odkładana z przyczyn osobistych Ceremonia Wody. Było oczywiście zapalenie znicza unitariańskiego, modlitwy wspólne i indywidualne, czas na medytację oraz poczucie wspólnoty. W wystąpieniu mówiłem o uniwersalnym skłądzie wody. Porównałem wodę będącą składową róznych substancji od budynków do żywności do pierwiastka boskiego który jest obecny w każdym z nas. Ceremonię zakończył psalm 133 omówiący o braterstwie. Po ceremonii była okazja do dyskusji i oczywiście na ciasteczka, orzechy, jabłka, kawę i herbetę.

Poprawiony (poniedziałek, 10 października 2011 17:51)

 

PostHeaderIcon Wakacyjne spotkania

Wakacyjne podróże często są okazją do ciekawych spotkań. Pod koniec lipca, wracając z urlopu odwiedziła nas Justyna- unitarianka z Warszawy wraz z rodziną. W urlopowej atmosferze, przy kawie i gorącej czekoladzie była okazja do rozmów na temat rozwoju naszego ruchu, przyszłości i planów nie tylko unitariańskich. Mam nadzieję że w najbliższym czasie uda się wyjechać nam na rewizytę do stolicy.

 

Poprawiony (niedziela, 31 lipca 2011 09:23)

 

PostHeaderIcon 2013 Rok Braci Polskich

Bracia Polscy są naszymi poprzednikami i inspiracją. Warto włączyć się w inicjatywę ogłoszenia roku 2013 ROKIEM BRACI POLSKICH.

Konsultacje społeczne

(ze szczególnym uwzględnienim środowisk naukowo – kulturalnych)

dotyczące poparcia inicjatywy/propozycji

ogłoszenia przez Ministestwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Roku 2013 - rokiem Braci Polskich

"BRACIA POLSCY 2013"

 

Celem konsultacji jest zebranie opinii, poparcia, oraz uwag społeczeństwa na temat inicjatywy/pomysłu ogłoszenia przez Ministestwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Roku 2013 - rokiem Braci Polskich.

Uzyskanie poparcia w tym przedsięwzięciu przyczyni się do rozpropagowania/rozpowszechnienia dziedzictwa Braci Polskich, w tym  idee przez Nich głoszone, które stały się podwalinami zasad i ideologii Unii Europejskiej.

 

Jak udzielić poparcia?

W konsultacjach mogą wziąść udział wszyscy zainteresowani.

Własny list intencyjny (poparcia) lub poniższy formularz należy wyslać na adres elektroniczny:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

FORMULARZ

(szlakbracipolskich.prv.pl)

Inicjatywę ustanowienia roku 2013, rokiem Braci Polskich poparli:

- Prof. dr hab. Maria Szyszkowska
http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Szyszkowska
http://szyszkowska.bloog.pl

- Prof. zw. dr hab. Jarosław Płuciennik
http://kulturoznawstwo.uni.lodz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=0
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_P%C5%82uciennik

- Prof. dr hab. Jan Harasimowicz
Uniwersytet Wroclawski
http://www.historiasztuki.uni.wroc.pl/sklad/jh/jh.html
http://historiasztuki.uni.wroc.pl/sklad/jh/jh_pub_pl.html

- Prof. Marian Hillar
http://en.wikipedia.org/wiki/Marian_Hillar
http://www.socinian.org/

- Dr hab. Jerzy Kolarzowski
http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/ludzieNauki?rtype=opis&lang=pl&objectId=30021
http://www2.wpia.uw.edu.pl/276,Katedra_Powszechnej_Historii_Panstwa_i_Prawa.html

- Dr Jan Pytel
http://www.peczelice.pl/page4.php

http://www.slowo.com.pl/druk.php?id=2643

- Dr Stanisław Janicki
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Janicki

Fundacja Wolnej Myśli - wydawca portalu "Racjonalista.pl

http://www.racjonalista.pl/2020

Poprawiony (poniedziałek, 01 sierpnia 2011 06:38)

 

PostHeaderIcon Kwietna uroczystość VI 2011


Więc było tak. Łukasz nie mógł przybyć ze względów zdrowotnych, z miasta też nikt się nie pojawił, chociaż na lokalnych stronach internetowych informowaliśmy o ceremonii. Ale to nas nie zraziło i w składzie 4 osobowym udaliśmy się na polanę w lesie (nawiasem mówiąc tuż obok klasztoru niepokalanej Mari). Pogoda dopisało nie było tak upalnie jak dzień wcześniej. Skoro las i polana na i naprędce skonstruowany ołtarz i kilka elementów unitariańskich, wazon na kwiaty, znicz, Biblia. Zaczęliśmy od zapalenia znicza, potem była medytacja, wspólne Ojcze Nasz, mini wykład o znaczeniu ceremonii, modlitwa indywidualna i za wspólnotę, całość zakończył psalm nr 68. Pod koniec uroczystości, przywitaliśmy w naszej maleńkiej społeczności Michała Osiadły i zmówiliśmy modlitwę za jego pomyślność. Po ceremonii na kocach zagościły owoce, soki, wody mineralne bo dzień był gorący. Rafał, dla którego unitarianizm to zupełna nowość, pytał o jego źródła, idee, poglądy. Potem była jeszcze okazja do opowieści o małym Michale, jego świeżo upieczonych rodziców, rozmowy o życiu, związkach, anegdoty. Całość trwałą około 3 godzin, kiedy to upał dotarł nawet na polanę leśną i musieliśmy się ewakuować. Rafał który z zawodu jest fotografem uwiecznił masę fajnych chwil, i zaprezentuje swoje zdjęcia również czytelnikom unitarianienysa.cba.pl

 

 

Poprawiony (niedziela, 31 lipca 2011 09:28)